26.05.19

Тимошенко підказала Зеленському, як знизити тарифи на газ


Юлія Тимошенко, лідер партії “Батьківщина”, передала президенту України Володимиру Зеленському пакет указів і законів для зниження тарифів на газ для населення. Тимошенко вважає це одним з перших важливих кроків, який повинен зробити новий президент країни. У прес-службі “Батьківщини” повідомили, що лідер партії заявила, що всі ці документи були підготовлені її командою.
“Ми маємо можливість виправити ситуацію за кілька днів”, – зазначила Тимошенко.
Зазначається, що план дій містить напрацьований проект указу про ведення вето, по суті, зупинення двох постанов уряду Гройсмана щодо необґрунтованого підвищення цін на газ для населення.
“Якщо ці дві постанови зупиняються, ми автоматично повертаємося до ціни 4,5 грн за кубометр”, – переконана Юлія Тимошенко.
Політик також пояснила, що “у президента є повноваження формувати НКРЕКУ. Там зараз є дві вакансії, які дають право впливати голові держави на процес справедливого встановлення тарифів. І тут є проекти указу про призначення тих людей, яких президент захоче бачити в цій системі”.

Третій проект закону, який вже зареєстрований у Раді, пройшов комітет і включений до порядку денного. Він стосується передачі газу українського видобутку для споживання бюджетної сфери та на потреби населення України.

Тим часом у НАК «Нафтогаз України» повідомили, що тарифи на газ для населення формуються з п’яти складових:
  • перша складова — це ціна, за якою «Нафтогаз» продає паливо 42 газопостачальним підприємствам (газзбутам), уповноваженим урядом перепродавати його населенню;
  • друга складова ціни газу для населення — це торгова націнка газзбуту;
  • третя і четверта складові — це оплата послуг транспортування та розподілу газу;
  • п’ята складова — це податок на додану вартість, ставка якого дорівнює 20%. Тому для того, щоб обчислити його розмір, треба зібрати попередні чотири складові, а отриману суму розділити на п’ять.
Найближчим часом більше не буде єдиного для всієї країни тарифу на газ. Ціна газу для населення буде різною по всій території України: менше всього за один кубометр, наприклад, кияни заплатять — 7,81 грн, а найбільше — жителі Миколаївської області — 8,43 грн. Різниця начебто й невелика, але в нинішній ситуації вона може стати предметом заздрості і причиною для обурення.