17.03.20

Медики встановили, чим небезпечні малі дози алкоголю

З’ясувалося, що обсяг разової дози не такий важливий, втім важливо, як часто п’є людина і яку кількість вона випиває сумарно за тиждень.


Корейські вчені заявили, що постійне вживання невеликих порцій алкоголю може бути більш небезпечним, ніж нечасте зловживання спиртним.


У ході дослідження вони з’ясували, що систематичне вживання невеликих порцій алкоголю може бути більш небезпечним, ніж поодинокі випадки зловживання спиртним. Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті Європейської спільноти кардіологів, пише Поштівка.

Вчені проаналізували дані про приблизно 9,7 млн осіб, у яких у 2009 році не виявили аритмію. Протягом восьми років ці пацієнти спостерігалися у кардіолога, і після повторного проходження програми у 2017 році була складена статистика їхньої захворюваності.

Читайте також: В красном вине нашли вещество, отключающее тревогу и даже депрессию

Дослідники підрахували, скільки разів на тиждень випивав кожен з пацієнтів, якою була середня разова доза алкоголю і сумарна за тиждень. З’ясувалося, що розмір разової дози не такий важливий, а важливо те, як часто п’є людина і яку кількість вона випиває сумарно за тиждень. При цьому найбільш значущим параметром була саме частота прийомів алкоголю.

Так, у найвищій групі ризику опинилися ті, хто випивав, нехай потроху, але щодня. У них в 1,41 разу частіше діагностували миготливу аритмію порівняно з тими, хто пив двічі на тиждень.

У тих, хто випивав тільки на свята, взагалі не було виявлено зв’язку між споживанням алкоголю і ризиком розвитку порушень серцевого ритму. Ніякої залежності від статі й віку також не виявилося.

Крім цього, повна відмова від алкоголю також сприяла високому ризику серцевої недостатності порівняно з малопьющими людьми.

Раніше Поштівка розповідала про 4 повсякденні звички, які можуть довести до хвороб серця