07.11.21

Кабмін скоротив термін дії COVID-сертифіката про одужання. Документ


В Україні скоротили термін дії сертифікату про одужання від коронавірусу. Тепер він діятиме 90 днів замість 180-ти.

Про це йдеться у відповідній постанові Кабінету міністрів № 1156 від 4 листопада. Документ опубліковано на Урядовому порталі (щоб подивитися його, доскрольте сторінку до кінця).

Тепер для перехворілих COVID-сертифікат діє протягом 105 днів від дати встановлення діагнозу, проте  починає діяти на 15-й день від дати встановлення діагнозу, тобто його фактичний термін дії складає 90 днів.

Отримати такий документ зможуть люди, які мають запис про захворювання, внесений лікарем до електронної системи охорони здоров'я.

Сформувати його можна не більше, ніж двічі на рік.

За логікою Кабміну, природний імунітет на коронавірус існуватиме лише три місяці! Проте існує безліч посилань на дослідження авторитетних українських та закордонних вчених, які доводять, що у перехворілих на ковід імунітет набагато більш ефективний, стійкий і триваліший ніж  “вакцинний” і може захистити від повторного захворювання впродовж кількох десятиліть.

Так само потрібно враховувати, що вакцина проти уханьського штаму постійно втрачає свою ефективність, наприклад відповідно до серпневих досліджень, повний курс вакцини Pfizer став лише на 39% ефективний у запобіганні зараженню та на 41% ефективний у запобіганні симптомам, що виявляються при «дельта»-версії вірусу.

Відомий український лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, стверджує що перехворілі люди є більш безпечними для оточення, в порівнянні з тими, хто вакцинувався.

"Вже доведено, що перехворілі люди хворіють повторно надзвичайно рідко. Навіть вирахуваний відсоток - 0,1. Ця десята частка відсотка припадає на людей, що мають дефекти імунітету, які не дозволяють сформувати повноцінний тривалий захист. Хворі повторно все одно одужують, більш того, важко хворіють взагалі вкрай рідко (теж пораховано – в 0,05% випадків потрапляють в стаціонар). Отже, їх імунітет достатній, щоб одужати, але недостатній для формування імунної пам'яті", - написав інфекціоніст.

За словами Дубровського, у більшості людей, які перехворіли на коронавірус, з'являється тривалий імунітет. Такий імунітет може захистити їх від повторного зараження протягом багатьох місяців. Також інфекціоніст стверджує, що у лікарів і персоналу так званих ковідних відділень практично не трапляється повторне зараження коронавірусом. Цими словами експерт вказав на те, що імунітет у перехворілих людей є вельми сильним.

Інфекціоніст Дубровський проводив дослідження з тими хто перехворів на ковід і довів що вакцинація перехворілих не має сенсу:

По-перше, перехворілі практично не хворіють повторно. По-друге, при необхідності антитіла і так самі підіймаються без всіляких бустерних доз. Підйом антитіл після вакцинації (у 3-х досліджуваних) демонструє не стільки ефективність вакцини, скільки реактивність та гнучкість власного постковідного імунітету.

Хочеться ще раз наголосити всім, хто сумнівається та переживає: імунітет після ковіду тривалий, міцний та ефективний. Вже не рік, а без малого півтора року, перехворілі здатні успішно тримати оборону при постійних контактах із хворими. Дельта не пробиває захист.

Цей пост присвячено постковідному імунітету та має на меті довести, що перехворілі чудово захищені та не створюють небезпеки оточуючим, — додав лікар.

Читайте також:  Евгений Дубровский: Нашему правительству своей агрессией и глупостью удалось похоронить идею вакцинопрофилактики на долгие годы