У людей, які працюють вночі виникає підвищений ризик миготливої аритмії.
Позмінна робота пов’язана з цілим спектром проблем зі здоров’ям, включаючи розлади шлунково-кишкового тракту, безсоння, ожиріння, депресію, гіпертонію, серцево-судинні захворювання, а також деякі види раку.
Нове дослідження, результати якого публікує European Heart Journal, продемонструвало, що робота в нічну зміну також піддає людину підвищеного ризику порушень серцевого ритму. Виростає небезпека найбільш небезпечного для здоров’я типу цих порушень-миготливої аритмії.
Читайте також: Висновки про вплив кави на серцевий ритм зробили вчені з США
Дослідження показало, що ризик розвитку миготливої аритмії вище для жінок, а також для всіх людей, які не займаються регулярними фізичними навантаженнями.
Чим довше і частіше люди виходили працювати в нічну зміну, тим вище виявлявся ризик миготливої аритмії. Але ця робота в нічну зміну не призводила до збільшення небезпеки інсультів або серцевої недостатності.
Як же зменшити негативний вплив роботи в нічну зміну на здоров’я? Якщо немає можливості вибрати денну роботу, то необхідно приділяти підвищену увагу здоровому способу життя.
Тут особливої важливості набуває збалансована дієта, регулярні фізичні навантаження і достатній за тривалістю і якістю сон. Все це знижує ризики для здоров’я. Ще одним негативним наслідком тривалої роботи ночами є всихання тіла. Ось чому перед виходом на ніч експерти в області аюрведи рекомендують випити чашку топленого масла, щоб збалансувати сухість.
Читайте також: Вчені виявили, що вживання кави сприяє зниженню ризику розвитку аритмії