30.09.17

США посилять санкції проти Росії, обмеження вдарять по енергетичному і банківському секторах

санкції

Суворі обмеження будуть введені через місяць, з 28 листопада, на умови фінансування російських компаній, що знаходяться під санкціями з боку американських юридичних або фізичних осіб.

США повідомили про подальше посилення санкцій проти енергетичного та банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Про це повідомили в Міністерстві фінансів США, передає "Поштівка".

Суворі обмеження будуть введені через місяць, з 28 листопада, на умови фінансування російських компаній, що знаходяться під санкціями з боку американських юридичних або фізичних осіб, а також з території США.

Для таких російських компаній енергетичного сектора строк, на який можуть бути надані кредити, скоротиться до 60 днів з нинішніх 90, а для подсанкционных компаній фінансового сектора – до 14 днів з нинішніх 30.

27.09.17

Директор НАБУ: Якщо спецсуд не буде створено, антикорупційна реформа приречена на провал

Генпрокуратура порушила справу проти директора НАБУ Поштівка

Директор Національного антикорупційною бюро України (НАБУ) Артем Ситник вважає обманом ініціативу створення Антикорупційних палат і наголошує на важливості створення Спеціалізованого антикорупційного суду як необхідного елемента антикорупційної реформи в Україні.

У середу в Києві під час експертної дискусії на тему антикорупційних ризиків у судовій системі А.Ситник висловив переконання, що в Україні необхідно створити антикорупційний суд як спеціалізований суд для окремої категорії справ, а у Верховному Суді України має бути створена Антикорупційна палата як касаційна інстанція, повідомляє Поштівка.

"Важливим є створення саме першої інстанції, тому що перша інстанція вирішує, чи є докази для оголошення обвинувального вироку", – наголосив директор НАБУ.

Він зазначив, що в цьому, по суті, немає нічого нового, оскільки в Україні вже функціонують спеціалізовані суди. "Ми бачимо, що розгляд таких справ (щодо корупції – ІФ) пов'язаний з особливим тиском на суддів, з особливими умовами розгляду цих справ", – зазначив А.Ситник, додавши, що "створення такого [Спеціалізованого антикорупційного] суду насамперед усуває об'єктивні причини, що заважають розгляду справ, які ми вже передали до суду".

Коментуючи заяви про можливість створення антикорупційних палат замість такого суду, директор НАБУ сказав: "З'являється такий варіант створення палат, – це дуже цинічний обман, який фактично не лише не поліпшить, а й погіршить ситуацію, тому що держава визнала, що необхідно проводити судову реформу… а пропонується з тих суддів, які зараз працюють… створити спеціалізовані палати".

За його словами, ініціатива створення Антикорупційних палат у районних і апеляційних судах виглядає "цинічною спекуляцією", оскільки знадобиться близько двох тисяч антикорупційних суддів.

Директор НАБУ пояснив, що єдиний конституційний формат створення Антикорупційної палати – лише в касаційній інстанції.

"Пропонується створення окремої гілки спеціалізованих судів і все… якщо цей суд не буде створено… у 2018 році, то, на моє переконання, вся антикорупційна реформа приречена на провал, тому що всі арешти, затримання та рішення у вигляді направлення справ до суду… не влаштовують ні суспільство, ні наших стратегічних міжнародних партнерів", – підсумував А.Ситник.

У цьому контексті він висловив переконання, що нині "найвдаліший момент, щоб Адміністрація президента внесла цей законопроект до парламенту… І парламент має довести наявність у нього політичної волі, щоб завершити антикорупційних реформу, яка так вдало розпочиналася, але гальмується через те, що нині просто банально немає судової інстанції, яка здатна поставити крапку в резонансних справах".

23.09.17

Світовий банк і МВФ запропонували Україні доопрацювати проект пенсійної реформи

пенсія

Світовий банк і Міжнародний валютний фонд направили спільного листа уряду України з пропозицією доопрацювати проект пенсійної реформи.

Про це під час виступу на Українському фінансовому форумі в Одесі директор Світового Банку по Україні, Білорусі і Молдові Сату Кахконен, повідомляє кореспондент Поштівки.

Міжнародні фінансові структури висловлюють свої побоювання з приводу поправок внесених до законопроекту № 6614 при підготовці його до другого читання.

"Переглянутий проект закону, поданий на початку цього тижня, був змінений так, що викликає значне побоювання", – сказала Кахконен.

Вона зазначила, що в Україні і без того неприпустимо високі за міжнародними стандартами пенсійні витрати – 11% ВВП. У той же час, за словами Кахконен, не слід відкладати індексацію пенсій на три роки.

Нагадаємо, 13 липня 2017 року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про пенсійну реформу, в рамках якої уряд планує в жовтні провести підвищення пенсій для майже 9 млн пенсіонерів.

22.09.17

В Україні застаріло 50% житлового фонду

будинки

Половина житлового фонду України являє собою старе житло

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає Спілка власників житла України.

"На 1 січня 2015 року в Україні було зафіксовано понад 657 тис. так званих "черговиків". Будівництво нового житла необхідне — тільки для покриття цього попиту потрібно побудувати до 50 млн квадратних метрів нового житла. А з урахуванням заміни старого житла на якісне і з огляду на європейські тенденції за кількістю квадратних метрів на людину — мінімум 1 млрд квадратних метрів житла", — сказав Лев Парцхаладзе.

На сьогодні житловий фонд в Україні складає 977,9 млн квадратних метрів, близько 50% з нього – старе житло. На одного українця припадає лише 23,8 квадратних метрів житлової площі, тоді як у Європі ці показники майже вдвічі більші.

Упродовж першого півріччя 2017 року в Україні прийнято в експлуатацію понад 5 млн квадратних метрів житла – на 56,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

17.09.17

Кучеренко: Гройсман мусить сидіти на лаві підсудних (Відео)


Олексій Кучеренко – радник Юлії Тимошенко, який разом з нею в суді оскаржує постанову уряду щодо ціни на газ, вчора в ефірі телеканала 112 сказав що Гройсман мусить сидіти на лаві підсудних:
“Я беруся стверджувати що ціна на газ встановлена в незаконний спосіб паном Гройсманом і його урядом. Я вважаю що це злочин – це абсолютно однозначно – вони порушили все що можна: всі закони. Це знає і Окружний суд, але він півтора року не виносить вердикт, це знає сьогодні і НАБУ.

06.09.17

В Україні відчувається нестача вугілля газової групи – міністр енергетики

В Україні відчувається нестача вугілля газової групи, яке видобувається на вітчизняних шахтах. Про це на засіданні уряду заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає кореспондент Поштівки.

"На наступний рік зміна (зменшення використання вугілля марки "А" – ред.) пройде ще додатково на 3 млн т, але цю різницю ми повинні забезпечувати газовою групою вугілля і повинен сказати, що на сьогоднішній день ми відчуваємо нестачу газової групи вугілля, яка виробляється на території України," – сказав І.Насалик.

Він додав, що Україна зменшила використання вугілля антрацитової групи майже на 3,5 млн т.

Міністр підкреслив, що на розвиток українських шахт за останні 4 роки інвестовано 0 грн.

Він додав, що Міненерго розробило план реформування вугільної галузі і план дій реалізації реформи.

Читайте також