31.08.22

Українцям повідомили, як докупити пенсійний стаж у два рази дешевше


Виплати по досягненню певного віку мають право отримувати українці, які нагромадили пенсійний стаж. Йдеться про 30 років для жінок та 35 років – для чоловіків. За потреби його можна докупити. Стало відомо, як це зробити вдвічі дешевше.

У Пенсійному фонді України нагадали, що пенсійного стажу можна придбати, сплачуючи єдиний соціальний внесок (ЕСВ). Щоб купити його, потрібно оформити договір про добровільну участь у системі державного соціального страхування. Людині необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Державної податкової служби. При собі потрібно мати такі документи:

  • копію документа, що засвідчує особу;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • заяву;
  • виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

Україна: хроніка подій 31 серпня

Внаслідок удару окупантів по фермі у Запорізькій області загинуло щонайменше тисяча корів, двоє людей поранено.

Війська рф вдарили по центру Краматорська: пошкоджено 12 п'ятиповерхівок та зруйновано алею

Працівники СБУ заявили про ліквідацію масштабної корупційної схеми в Державній службі з надзвичайних ситуацій - схема пов'язана з вимаганням хабарів від підприємців за погодження дозвільної документації. Вже проведено понад 50 обшуків.

Колаборанту Стрємоусову довелося зізнатися, що він втік з Херсона в рф

Через санкції РЖД втратили 10 тисяч вагонів. Вивозити вугілля до Китаю стає нема на чому: 20% парку вантажоперевезень піде у простой через відсутність підшипників. Їх робили іноземні компанії, які пішли із Росії.

Країни Балтії, Польщі та Фінляндії обмежать в'їзд росіян, якщо цього не зробить ЄС

Війська РФ вдарили по Київському району Харкова, влучили в одне з підприємств, - Терехов

Питання з перенесенням пам’ятника Катерині ІІ для одеситів вирішене, що би не казав Труханов — Зоя Казанжи

З початку повномасштабної війни в Україні постраждали 205 культових сооружень. Як повідомляє Державна служба з питань етнополітики і свободи співвітчизників України п'ять із них мусульманські, п'ять — юдейські, інші 195 — християнські.

Міністр іноземних справ України Дмитро Кулеба обсудив з головою МІД Німеччини Анналену Бербок під час зустрічі в Празі вісім пакет санкцій проти Росії, включаючи візові обмеження та подальші поставки київської зброї.

Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков прокоментував можливі візові обмеження ЄС таким чином: «Нічого хорошого немає, їх люди теж будуть стикатися з неудобствами, коли будуть в'їжджати в Росію».

У Забайкальському краї (росія) вирішили створити для відправки на війну добровольчий інженерно-саперний батальйон. Підрозділ, формування якого підтримує регіональна влада, назвали «Даурский».

В Бердянську (розташований на півдні Запорізької області) біля входу в штаб колаборантів «Ми разом з Росією» вчора піздно ввечері прогрімів вибух.

30.08.22

Беспрецедентное разоблачение. Как Байден сделал возможным нападение Путина на Украину

С осени прошлого года я внутренне готовился к тому, чтобы когда-то подготовить специальный материал, показывающий, как администрация Байдена делала и в конце концов сделала все возможное, чтобы состоялось нынешнее нападение Путина на Украину. Эту предполагаемую работу за меня практически полностью сделала команда журналистов «Вашингтон Пост», 16 августа 2022 обнародовавшая материал «Путь к войне». В оригинале статья называется «Путь к войне. США изо всех сил пытались убедить союзников и Зеленского в риске вторжения». Однако же корректное название этого текста, наиболее соответствующее его действительному содержанию, – это «Путь к войне. Как администрация Байдена сделала возможным нападение Путина на Украину».

Андрей Илларионов

Путь к войне: США изо всех сил пытались убедить союзников и Зеленского в риске вторжения

Шейн Харрис, Карен ДеЯнг, Изабель Хуршудян, Эшли Паркер и Лиз Слай

Солнечным октябрьским утром высшие разведывательные, военные и дипломатические руководители страны направились в Овальный кабинет для срочной встречи с президентом Байденом. Они прибыли с строго засекреченным разведывательным анализом, составленным из недавно полученных спутниковых изображений, перехваченных сообщений и от человеческих источников, который представлял собой военные планы президента России Владимира Путина по полномасштабному вторжению в Украину.

В течение нескольких месяцев представители администрации Байдена с опаской наблюдали, как Путин собирает десятки тысяч солдат и выстраивает танки и ракеты вдоль границ Украины. По мере того, как лето подходило к концу, Джейк Салливан, советник по национальной безопасности, сосредоточился на увеличивающемся объеме разведданных, связанных с Россией и Украиной. Он организовал встречу в Овальном кабинете после того, как его собственные размышления продвинулись от неуверенности относительно намерений России к обеспокоенности тем, что он был слишком скептически настроен к перспективе военных действий, к тревоге.

Україна: хроніка подій 30 серпня

Глава євродипломатії Жозеп Боррель на неформальній зустрічі глав міноборони та МЗС країн ЄС заявив, що «деякі голоси виступали за перегляд санкцій, але я не думаю, що міністри загалом на це налаштовані, санкції залишаться чинними».

Пєсков назвав дії Європи в енергетиці «безумними» і заснованими на «поривах ненависті» до Росії

Журналісти The Financial Times дізналися, що Франція та Німеччина запропонували уникати радикальних обмежень у видачі віз росіянам. При цьому, за інформацією Politico, держави ЄС можуть уповільнити видачу шенгену та зробити його дорожчим для громадян Росії.

Міністри оборони країн Євросоюзу обговорять на неформальній зустрічі у Празі тренувальну місію високого рівня для українських військових. Про це повідомив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель. При цьому, як інформує «Поштівка», він зазначив, що жодних практичних рішень не прийматиметься.

Сербія очікує дефіциту постачання російських енергоносіїв у найближчі місяці, проте шукає альтернативні джерела «скрізь, де тільки може», заявив сербський президент Олександр Вучич агентству Reuters. За його словами, влада Сербії планує закуповувати нафту в Іраку і спробувати домовитися з Венесуелою. Російську нафту Сербія не зможе імпортувати з листопада через санкції Євросоюзу. 

Спільний координаційний центр дозволив шести суднам із продовольством вийти у вівторок із українських портів у рамках продуктової угоди, йдеться у повідомленні СКЦ. Судна перевезуть загалом 121 451 тонну зерна та інших харчових продуктів до Іспанії, Італії та Туреччини.

Естонія на зустрічі міністрів закордонних справ Європейського Союзу наполягатиме на своїй пропозиції про заборону на в'їзд громадян Росії до країн ЄС з урахуванням гуманітарних винятків. Про це заявив глава МЗС прибалтійської республіки Урмас Рейнсалу. При цьому він визнав, «що є низка країн, які висловили більш менш гучні сумніви щодо пропозиції Естонії».

 

29.08.22

Финансовые эксперты рассказали, как в условиях эмиссии гривны спасти сбережения от обесценивания

Эмиссия гривны идет полным ходом. Согласно прогнозам главы НБУ Кирилла Шевченко за три года гривна подешевеет вдвое. Это – оптимистический сценарий. Пессимистический – гиперинфляция и полное обесценивание национальной валюты. Поэтому сейчас многие украинцы, у которых есть сбережения в гривне, ищут наиболее надежный способ вложения денег: чтобы потерять как можно меньше, или чтобы вообще не потерять все нажитое.

Финансовые эксперты поделились своими соображениями, куда лучше вложить сбережения, стремительно теряющие свою цену.

Иностранная валюта

Сейчас многие пытаются перевести свои сбережения в гривне в доллары и евро. Однако, во-первых, НБУ всячески сдерживает такие попытки, чтобы не оказывать лишнего давления на гривну. А во-вторых, никто не может поручиться, что завтра украинские банки будут принимать иностранную валюту, говорит аналитик компании Esperio Александр Болтян. И хотя такое такое предположение выглядит фантастическим, но все же… Тогда все сбережения в инвалюте окажутся бесполезными.

США збільшать виробництво ракетних систем HIMARS для допомоги Україні

США наростять виробництво ракетних систем HIMARS. 

Про це пише Поштівка, посилаючись на пресслужбу Пентагону.

Також більше вироблятимуть високоточних снарядів GMLRS. Вільям ЛаПлант, заступник міністра оборони із закупівель і постачання, сказав, що вони отримали майже $400 млн для поповнення запасів HIMARS і GMLRS на складах Пентагону. Вони планують виділити близько $200 млн на розширення та прискорення виробництва. Збільшення виробництва пов’язане насамперед з допомогою Україні.

«Оскільки ми продовжуємо надавати Україні допомогу в забезпеченні безпеки, ми працюємо з промисловістю над прискоренням виробництва критично важливої ​​зброї та систем», — додав він.

28.08.22

Одеський суд зобов'язав чоловіка читати історичні книги, бо він закликав до повалення конституційного ладу


Приморський суд Одеси зобов'язав чоловіка, визнаного винним у закликах до повалення конституційного ладу, прочитати дві історичні книги.

Про це йдеться у реєстрі судових рішень.

Так, суд встановив, що чоловік поширював у забороненій в Україні російській соціальній мережі «Однокласники» заклики насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, зміни меж території України та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Обвинувачуваний визнав свою провину та уклав угоду зі слідством. Зрештою його визнали винним за частиною 1 статті 110 та частиною 2 статті 109 Кримінального кодексу.

Через порти Дунаю пройшла рекордна кількість суден

Ізмаїльський порт

За минулу добу у напрямку українських дунайських портів пройшло 11 суден із 45 тис. тонн зерна.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України, пише Поштівка.

«За минулу добу, 27 серпня, в напрямку українських дунайських портів («Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ») через гирло Бистре та румунський канал Суліна пройшли 11 суден, загальним обсягом 45 тис. тонн. Це рекордний показник з 24 лютого, початку повномасштабного вторгнення росії», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, повідомляється про прохід через гирло Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море 7 суден, через румунський канал Суліна — 4.

24.08.22

Шутка о том, что думать вредно, больше не шутка

Французские ученые провели исследование и выяснили, что интеллектуальный труд загрязняет мозг токсичными химическими веществами.

Когда человек усиленно думает, в префронтальной коре головного мозга накапливаются потенциально вредные вещества. В частности — глутамат, являющийся возбуждающим нейротрансмиттером в нервной системе, нейронах мозжечка и спинного мозга.

В результате чувствуется когнитивная усталость — нет желания что-либо делать. Так организм подает сигнал: пора отдохнуть, чтобы сохранить целостность функционирования мозга.

«Усталость — это своего рода иллюзия, созданная мозгом, чтобы заставить нас прекратить все, что мы делаем, и переключиться на более приятную деятельность», - прокомментировал результаты один из ученых.

21.08.22

Український боксер 🇺🇦Олександр Усик захистив свої титули чемпіона світу у надважкій вазі.

Сьогодні вночі український боксер 🇺🇦Олександр Усик захистив свої титули чемпіона світу у надважкій вазі.

Бій тривав усі 12 раундів та завершився перемогою Олександра Усика роздільним рішенням суддів – 113-115, 115-113, 116-112. 👏
 
Олександр завдав 712 удари, 170 з них потрапили в ціль. На рахунку Джошуа 492 удари, з яких 124 точні. 🇺🇦Українець викинув 397 джебів, 39 точних. У Ентоні 212 джебів, 23 точні.
 
Колишній чемпіон світу 🇬🇧Ентоні Джошуа після поразки викинув два пояси українця за межі рингу, потім розплакався на прес-конференції.
 
Свою перемогу Олександр Усик присвятив 🇺🇦 Україні, ЗСУ та українському народу. Він спілкувався виключно 🇺🇦українською мовою.
 
На підсумкову пресконференцію перед поєдинком він прийшов в одязі козака у вишиванці, з чубом у вигляді козацького "оселедця", з намистом та іншими характерними елементами козацького стилю. На сцені 🇺🇦 український атлет влаштував справжній перформанс, співаючи пісню "Ой, у лузі червона калина", яка стала одним із символів повномасштабної війни 🇺🇦України проти РФ.

20.08.22

Росія програла інформаційну війну в Україні та країнах Заходу – The Economist

Росія повністю програла інформаційну війну в Україні та країнах Заходу. Про це у статті для The Economist пише Джеремі Флемінг, голова спецслужби Великої Британії, відповідальної за ведення радіоелектронної розвідки та за забезпечення захисту інформації органів уряду й армії (GCHQ). Наводимо ключові тези матеріалу.

Це дуже сучасна цифрова та кібернетична війна, настільки ж жорстока та руйнівна, як і фізична. Обидві сторони використовують кіберможливості задля досягнення своїх цілей. І Україна, і Росія розуміють потенціал інтеграції кібернетичного та інформаційного протистояння з їхніми військовими зусиллями. І обидві сторони знають, що вони залучені до боротьби за вплив та думку далеко за межами безпосереднього поля бою.

Через шість місяців після повномасштабного вторгнення Росії стає ясно, як різні фізичні та віртуальні підходи визначили суть конфлікту. Як і у випадку із фізичним наступом, початкові плани Росії в інтернеті, схоже, не справдилися. Використання країною наступальних кіберзасобів було безвідповідальним та невибірковим.

18.08.22

10 ознак того, що цей чоловік вас руйнує і марнує ваше життя

Як зрозуміти, що чоловік марнує ваше життя

Буває, що жінки нещасні у стосунках через чоловіка, який принижує, знецінює, маніпулює і використовує. А мав би бути опорою, другом, партнером, і бути на її боці, що б не сталося. Жінки роками терплять таке ставлення, думаючи, що це норма, "вона заслужила" та й інші чоловіки такі самі.

Дізнайтесь про 10 ознак, які свідчать що чоловік, який поруч з вами, насправді вас руйнує.

Він забороняє вам зустрічатися і спілкуватися з друзями

На думку психологів, якщо чоловік забороняє вам спілкуватися з колом людей, яких ви знали до знайомства з ним, він хоче зробити вас своєю власністю. Він всіляко намагатиметься обмежити чужий вплив на вас.

17.08.22

США закликали Туреччину уникати укладання угод з оборонною промисловістю РФ

США закликали свого союзника по НАТО Туреччину уникати угод з оборонною промисловістю Росії.

Про це сказав речник Держдепу Нед Прайс на брифінгу у Вашингтоні, пише "Поштівка".

"Ми постійно наголошуємо на тому, що жорстока та невиправдана війна Росії проти України робить життєво важливим, у певному сенсі зараз більше, ніж будь-коли, щоб усі країни уникали операцій з оборонним сектором Росії. Це ставить їх під загрозу санкцій", - сказав Прайс.

У вівторок кремлівське агентство ТАСС повідомило, що Москва та Анкара підписали контракт на постачання другої партії зенітно-ракетних систем С-400. У Туреччині не підтвердили підписання документа.

Прайс не сказав, чи спонукатиме постачання другої партії С-400 адміністрацію Байдена переглянути плани щодо продажу військових літаків F-16 Туреччині.

Цитаты о вере

Вера – цитаты и афоризмы


Вера — безоговорочное принятие того, что люди не знающие рассказывают о вещах небывалых. А. Бирс

Вера не начало, а конец всякой мудрости. И. Гёте 

Вера — оазис в сердце, которого никогда не достигнуть каравану мышления. Д. Джебран 

Читайте также: Цитаты известных личностей: верить - не верить

Вера состоит в признании доводов души; неверие — в их отрицании. Р. Эмерсон 

Вера — то, ради чего умирают; идеология — то, ради чего убивают.  Антоний Бенн 

Вера — это готовность действовать ради цели, удачное достижение которой не гарантировано. У. Джеймс

12.08.22

Як прочистити раковину за лічені хвилини – поради



Значна кількість людей стикаються з тим, що на кухні забивається раковина і незабаром з’являється вкрай неприємний запах, через забитий сифон. Є кілька простих способів, які допоможуть швидко та ефективно подолати цю неприємну проблему.

Про це пише Поштівка.

У кухонній раковині може перебувати величезна кількість мікробів. Іноді їх навіть більше, ніж в унітазі, на одному квадратному сантиметрі може бути близько 17 тисяч небезпечних мікроорганізмів. Про те, як впоратися з проблемою, детально розповів фахівець Максін Дуайер. Він підкреслив те, що ситечко в раковині може виглядати відносно чистим, але під ним знаходиться занадто багато бруду, який також стає причиною виникнення неприємного запаху. Саме там бактерії розмножуються максимально активно, адже вони знаходяться в ідеальному для розмноження середовищі.

09.08.22

Прикордонники Одещини викрили схему переправлення через державний кордон моряків


Оперативники Одеського прикордонного загону блокували канал незаконного переправлення військовозобов’язаних громадян через державний кордон України, повідомляє Придунав'я-онлайн.

Організатором «міграційної» схеми виявився один з керівників судноремонтної та крюїнгової компанії однієї з країн Європи. Головним критерієм у підборі «ухилянтів» була наявність фахової кваліфікації моряка або спеціаліста по ремонту морських суден, адже у подальшому планувалося їх працевлаштування на судноремонтних підприємствах однієї з країн ЄС.


У якості винагороди ділки отримували 3000 доларів США за кожну особу.
Міграційний шлях призовників пролягав поза пунктами пропуску до невизнаного ПМР, де «моряків» зустрічали місцеві представники правоохоронних органів, які забезпечували подальше безперешкодне переправлення чоловіків до Республіки Молдова, проставляючи відмітки про перетин державного кордону «заднім числом» — датою до заборони виїзду із України чоловіків призовного віку.

Захід має відмовитися від політики "подвійних стандартів" у відносинах з авторитарними режимами — The Economist

Західні лідери мають бути чесними перед собою та виборцями, відмовитися від популізму та символічних санкцій щодо авторитарних режимів. 


Протягом приблизно 15 років після розпаду Радянського Союзу 1991 року зовнішня політика Заходу, здавалося, спиралася на міцний фундамент. Ліберальні цінності — демократія, відкриті ринки, права людини і верховенство закону — щойно взяли гору над комунізмом. Америка, перша та єдина глобальна наддержава, яка мала вплив та можливість впроваджувати та протиставити цей моральний кодекс терористам та тиранам. І ці жорстокі обійми Заходу по відношенню до всього світу були виправдані, тому що історія показала, що західні цінності були незаперечною формулою миру, процвітання та прогресу, пише The Economist.

Останніх 15 років зовнішня політика Заходу в безладі. Щоб зрозуміти чому, розглянемо кейс Мухаммеда бін Салмана, наслідного принца Саудівської Аравії. Наш літній подвійний випуск, у якому представлені профілі та лонгріди, починається з глибоко аналізу портрета МБС, як називають бін Салмана. Цей аналіз ілюструє ерозію кожного із трьох стовпів зовнішньої політики Заходу — цінностей, влади та цієї історичної долі.

07.08.22

Amnesty International - пропагандисти путіна, - The Times

The Times назвали звіт Amnesty International путінською пропагандою

Агнес Каламар
Agnes Calamar

Окрему увагу видання приділило керівниці Amnesty International - кінченій клімактеричній шльондрі  - Агнес Каламар

Британське видання The Times назвало "пропагандистами путіна" міжнародну правозахисну організацію Amnesty International, яка звинуватила ЗСУ у тому, що вони нібито прикриваються мирним населенням.

Окрему увагу видання приділило керівниці Amnesty International Агнес Каламар.

Стверджується, що вона перетворила дискусію на фарс, звинувативши у критиці звіту «тролів».

«У будь-якій серйозній міжнародній організації Каламар після такого звіту та заяв пішла би з посади. Проте Amnesty International це вже не врятує», – йдеться у статті.

Нагадаємо, грантожерська організація Amnesty International у своєму звіті заявила, що українські військові наражають на небезпеку громадянське населення, створюючи бази та розміщуючи озброєння в житлових районах, зокрема школах і лікарнях.

05.08.22

Масова приватизація під час війни. Питання до реформаторів


Нещодавно Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт про пришвидчену приватизацію і прискорений розпродаж державних активів під час війни.

Крім того, Уряд передав одразу 420 підприємств на приватизацію та ліквідацію. Далі буде ще більше, пише Поштівка.

Як радісно повідомила перша віце-прем'єрка-міністерка економіки Юлія Свириденко: «У державній власності має залишитись до 100 підприємств»!

Питання до владних «реформаторів»:

- Кому під час війни дістануться за безцінь українські державні активи?..

Невже урядовим панам і панянкам «економістам» не зрозуміло, що в умовах війни і важкої економічної кризи в Україну не прийде ні західний інвестор ні український, тому за приватизовані об’єкти держава не отримає їх реальної ринкової вартості!

02.08.22

Що таке лептоспіроз і як запобігти захворюванню

Можна заразитися під час купання у водоймах: що таке лептоспіроз і як запобігти захворюванню

За 6 місяців 2022 року в Україні зареєстрували 32 випадки лептоспірозу, 13 з них виявили у червні.

Захворюваність на цю недугу зростає улітку, коли люди проводять більше часу біля водойм, повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

Лептоспіроз – бактеріальне захворювання, яке вражає людей і тварин.

У людей воно може викликати широкий спектр симптомів, деякі з яких можна помилково прийняти за ознаки інших захворювань, зокрема, грип чи ковід.

01.08.22

Ізмаїльці вшанували пам’ять військовополонених з “Азовсталі”, загиблих від рук окупантів в селищі Оленівка

У неділю, 31 липня, в Ізмаїлі біля пам’ятника Тарасу Шевченку патріоти та волонтери міста вшанували пам’ять військовополонених з “Азовсталі”, загиблих від рук окупантів в селищі Оленівка Донецької області.
На заході були присутні родичі військовополонених з полку «Азов», які вірять, що наші хлопці живі, та чекають їх додому. Ізмаїльці вимагали визнати росію державою-спонсором тероризму, яка не дотримується норм Женевських конвенцій та порушує усі правила ведення війни.
Нагадаємо, 29 липня 2022 року російська федерація вчергове вчинила воєнний злочин - цинічно вбила понад 50 військовополонених, вивезених з комбінату «Азовсталь», яких утримували в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області.
Захисники Маріуполя упродовж 85 днів у надскладних умовах, без достатньої кількості їжі, води, медикаментів тримали оборону міста і відтягували на себе найбільш боєздатні підрозділи російської армії. Усі поставлені командуванням завдання оборонці Маріуполя виконали у повному обсязі.
За посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН, з 16 по 20 травня 2022 року було проведено операцію щодо порятунку заблокованих на території комбінату «Азовсталь» оборонців Маріуполя і під гарантії з боку цих міжнародних організацій їх було вивезено на непідконтрольну Україні територію з гарантією подальшого обміну.

Читайте також