27.01.19

Холодницький розповів, як адвокати Омеляна затягують розгляд справи

Володимир Омелян

Антикорупційний прокурор стверджує, що справа Омеляна вже готова для передачі до суду

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що адвокати міністра інфраструктури Володимира Омеляна затягують розгляд справи, оскільки дотепер не ознайомились з 30 томами матеріалів. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю «Главкому».

За словами антикорупційного прокурора, досудове розслідування закінчено ще у листопаді і справа готова для передачі до суду.

«У грудні слідчий суддя відмовив прокурорам САП у задоволенні клопотання про обмеження строків ознайомлення зі справою підозрюваним та його захисників, таким чином фактично узаконивши влаштовану адвокатами Омеляна тяганину», – вважає Холодницький.

На думку керівника САП, доказова база у справі наразі достатня, щоб передати її до суду з обвинувальним актом.

«Справа є не дуже складною, обсяг матеріалів розслідування не є значним, значних проміжків між судовими засіданнями немає, тож справу можуть розглянути порівняно швидко», – впевнений антикорупційний прокурор.

Нагадаємо, у вересні 2018 року Національне антикорупційного бюро вручило підозру міністрові інфраструктури України Володимиру Омеляну. Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури звинуватили урядовця у незаконному збагаченні й недекларуванні майна.

Володимир Омелян у той же день написав у соцмережі, що співробітники НАБУ вручили йому підозру за «незаконне збагачення» десять років тому, «користування чи придбання» машини для брата і недекларування проживання в будинку протягом двох тижнів 2016 року.

Юлія Тимошенко: Порошенко узурпував інформаційний простір

Влада встановила безумовну монополію на тотальний контроль інформаційного простору, адже правда – небезпечна для президента Порошенка, і він це добре розуміє.

Про це заявила Юлія Тимошенко на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що історія з побиттям журналістів не йде у неї з голови, повідомляє Поштівка.

За її словами, інформаційний ринок країни перетворено на фабрику тотальних маніпуляцій громадською думкою.

«ЗМІ мусять бути лояльними особисто до президента Порошенка, щоб не мати проблем зі своєю діяльністю. Телевізійні канали і частоти на мовлення роздаються друзям та партнерам президента, сам президент бере участь в узурпації інформаційного простору через афільованих осіб», – сказала вона.

Будь-яка спроба вийти за межі лояльності до влади закінчується погрозами, репресіями, закриттям програм і проектів, цькуванням, переслідуваннями, наголосила Юлія Тимошенко.

«Тому Шустеру, наприклад, з його програмою місця в Україні не знайшлося. Тому саме від президентської фракції маємо кілька законопроектів з ініціативою кримінального переслідування за свободу слова. Тому в журналістів прослуховують телефони за абсурдними судовими рішеннями», – сказала політик.

Така ілюзія «свободи слова» дуже загрозлива для суспільства, яке обурено владою, зауважила лідер «Батьківщини».

«Воно гадає, що має незалежну достовірну інформацію, а насправді бачить все у викривленій і спотвореній формі. У тій формі, що влаштовує владу. Так само загрозливий для країни весь устрій влади нинішнього президента, що навчився камуфлювати бездарність та корумпованість патріотичним пафосом і словоблуддям», – підсумувала вона.

Юлія Тимошенко переконана, ця система великої омани країни має бути демонтована.

25.01.19

Измаильский аэропорт готовят к запуску: на воздушные ворота оформляют документацию


Коммунальное предприятие "Аэропорт Измаил" получило согласие на разработку проекта землеустройства на участок под воздушными воротами в 133,7 гектаров.

Такое распоряжение опубликовано на сайте Одесской ОГА, передает корреспондент Вільні новини.

Часть территории аэропорта расположена на территории Измаила, а другая - на землях Бросчанского сельского совета, которая и отводится для эксплуатации и обслуживания аэропорта.

Напомним, что аэропорт Измаила был открыт в 1944 году, а с 2009 года из-за кризиса перестал функционировать, и сейчас законсервирован. Его расконсервировали полтора года назад, но так и не запустили. Измаильский горсовет хочет вернуть его громаде и запустить заново. Скорее всего, при участии инвесторов. В данное время он находится в областной собственности. Документы про передачу пока еще не утверждены.

Кіпрська Церква планує визнати митрополита Епіфанія


Кіпрська Церква планує визнати митрополита Епіфанія – «Настане час, коли кир Епіфаній відвідає Кіпр і буде співслужити», – про це заявив архієпископ Кіпрський Хризостом.

Про це повідомляє cerkvarium.org.

Очільник Кіпрської Церкви каже, що чув заяву митрополита Епіфанія про бажання встановити сопричастя і відповів, що це природньо. Він також зауважив, що Епіфаній вже бував на Кіпрі, добре знає місцеву ситуацію та володіє грецькою мовою.

Таку відповідь архієпископ Хризостом дав митрополитові Елпідофору Константинопольського патріархату, який перебуває з візитом у Православній Церкві Кіпру. Елпідофор подарував Хризостому свою нещодавно опубліковану книгу про візит Вселенського Патріарха Варфоломія до України в 2008 році.

Також очільник Кіпрської Церкви заявив, що вважає Вселенську Патріархію «Матір'ю-Церквою», і підкреслив, що «підтримує прекрасні відносини з Фанаром, які він збереже попри будь-які труднощі».

Країни НАТО збільшать оборонні витрати на $100 млрд – генсек

НАТО визнала російську агресію проти України Поштівка

Європейські союзники по НАТО та Канада мають намір збільшити витрати на оборонну сферу до кінця наступного року на $100 мільярдів.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

За словам Столтенберга, з 2016 року союзники витратили додатково $41 мільярд у реальному вираженні і до 2020 року цей показник збільшиться до $100 мільярдів.

"На основі національних планів, що надходять від всіх союзників, до кінця наступного року вони додадуть $100 млрд", – сказав він.

Генеральний секретар додав, що союзники НАТО також продемонстрували єдність у сфері контролю над озброєннями, одностайно виступаючи з приводу порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Столтенберг зазначив, що Європа і США спільно модернізують командну структуру НАТО, зміцнюють кіберзахист і збільшують інвестування в колективну оборону.

14.01.19

У ДФС розповіли, у яких випадках не потрібно подавати декларацію

декларування

У ДФС назвали ситуації, у яких не треба подавати декларацію про майновий стан і доходи.

Про повідомила Поштівка із посиланням на прес-службу ДФС.

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Кодексу.

Податкова декларація (відповідно до п.179.2 ст. 179 ПКУ) не подається, якщо платник податку отримував доходи:

  •  від податкових агентів, які згідно з IV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) відповідно до IV розділу Кодексу;
  • у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

11.01.19

У Пенсійному фонді назвали кількість пенсіонерів в Україні

пенсії
В коридорах Пенсійного Фонду

Загальна чисельність пенсіонерів в Україні становить майже 11,5 мільйонів.

Про це повідомляє Поштівка із посиланням веб-портал Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд України повідомив, що станом на 01.01.2019 всього на обліку в Пенсійному фонді України перебуває 11,5 мільйонів пенсіонерів. При цьому у відомстві нарахували 7,2 млн. осіб які одержують пенсії через банківські установи, і 4,3 млн. осіб які одержують пенсії через поштові відділення.

Також веб-портал Пенсійного фонду надав графік розподілу банків, уповноважених на здійснення пенсійної виплати, за чисельністю пенсіонерів, станом на 01.01.2019 року. Наразі в переліку банків, уповноважених на виплату пенсій знаходяться 43 установи.

Згідно графіку, майже половина усіх пенсіонерів обслуговується у "Приватбанку" (3 586,8 тисяч людей, що становить 49,9 %), в "Ощадбанк" у отримують пенсії 2 693,7 тисяч, в "Райффайзен Банку Аваль" – 397,4 тисяч осіб, а в інших банках – 512,6.

Варто зазначити, що Пенсійний фонд з 3 січня почав фінансування пенсій січня 2019 року згідно із затвердженим графіком. На виплату пенсій спрямовано 2866,6 мільйонів гривень.

З 1 січня відбувся перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням мінімальної зарплати з 3723 гривень до 4174 гривень. Також з 1 числа 2019 року відбулося збільшення пенсій військовим пенсіонерам.

Нагадаємо, нещодавно між "Укрпоштою" і найбільшим банком України "ПриватБанком" виник конфлікт, через те що у відділеннях банку були розвішані оголошення з закликом до пенсіонерів відкривати банківські рахунки для отримання виплат нібито через скасування з 1 січня 2019 року видачі пенсій у поштових відділеннях.

Вартість світла для технічних цілей у багатоквартирних будинках знижено

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), встановила вартість електроенергії, споживаної на технічні цілі в багатоквартирних будинках і садових товариствах, на рівні цін для населення.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко, передає Поштівка.

"Сьогодні на першому засіданні врегулювали ціни на електроенергію, спожиту на технічні цілі в багатоквартирних будинках і садових товариствах шляхом скасування постанови НКРЕКП від 21 грудня 2018 року № 2010. Для зазначених цілей буде застосований тариф на рівні як для населення", – повідомила вона.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року саме НКРЕКП затвердила у зазначеній постанові пункт, відповідно до нього тарифи на електроенергію, що використовується в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі, було встановлено на рівні тарифів для населення, що призвело до суттєвого підвищення вартості такої електроенергії.

03.01.19

Приватизація провалилася: план доходів від продажу підприємств виконаний на 1,4%

Доходи від приватизації в 2018 році склали лише 300 млн грн.

Такі цифри наводить Міністерство фінансів України, повідомляє Поштівка.

Там пояснили такі результати тим, що минулого року стартувала тільки мала приватизація.

"Внаслідок надзвичайно низьких надходжень від приватизації в сумі 0,3 млрд грн (оскільки в 2018 році стартувала лише мала приватизація) уряд в грудні прийняв рішення про їх заміщення додатковим обсягом внутрішніх запозичень", – йдеться в повідомленні.

У квітні 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд має намір продати 3,5 тис. державних підприємств.

7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої і малої приватизації.

Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів, а другі продають через портал держзакупівель Prozorro.

01.01.19

Схематозник-коррупционер Юрий Атаманюк пытается «прорваться» в команду Тимошенко

Юрий Атаманюк
Юрий Атаманюк

Предвыборная гонка еще только начинается, а на политическом поле уже вовсю лезут, как грибы после дождя, представители беглого президента Януковича. Так, в команду Блока Юлии Тимошенко отчаянно пытается прорваться знаменитый «схематозник» налоговой и таможни Юрий Атаманюк. Очевидно, что эта персона лишь очернит списки партии Юлии Тимошенко, ибо имеет слишком «богатую» историю и весьма примечательную «репутацию».

Юрий Атаманюк, которого при Януковиче называли «Заднеприводный атаман» за умение выстроить действенные схемы воровства денег из государственной казны, уже не первый год пытается попасть в политическое поле. Ранее он уже был во власти, а теперь предпринимает очередные попытки обрасти статус и возможности.

За что 35 крупных фармкомпаний заплатили пятерым экспертам Минздрава Украины 9 млн грн?

Эндокринолог Маньковский, кардиолог Коваленко, иммунологи Крамарев, Чопьяк и Лапий получили не менее 9 млн грн от фармгигантов Pfizer, Sanofi, Roche, AstraZeneca, Bayer, Abbott, MSD и многих других.


В украинской системе здравоохранения (впрочем, как и во многих других странах мира) на многие решения, связанные с государственным управлением и регулированием, активно влияют профильные эксперты, входящие в экспертные консультативные группы. Особенно много экспертных групп связано с проведением фармакотерапии и, соответственно, с формированием тех или иных сегментов фармрынка.

Опасный интерес: почему заинтересованность Сороса в Украинской экономике – повод насторожиться

Бизнес-биография Джорджа Сороса свидетельствует о том, что его желание инвестировать в ту или иную страну почти всегда совпадает с началом в этой стране масштабных экономических кризисов. Безусловно, это может быть всего лишь совпадение, но заявления Сороса относительно Украины – хороший повод для нашего правительства взвесить все риски земельной реформы

В 2015 году известный финансовый спекулянт Джордж Сорос заявил, что он готов инвестировать в Украину $1 млрд, если западные страны помогут сектору частных инвестиций в нашем государстве. Он намекает на проекты в аграрном секторе и в сфере инфраструктуры.

Деркач опубликовал очередную порцию записей разговоров Порошенко и Байдена

Народный депутат Андрей Деркач представил очередную порцию записей телефонных разговоров якобы между пятым президентом Украины Петром Порошенко и бывшим вице-президентом США Джо Байденом. Деркач представил записи сегодня, 16 сентября, во время пресс-конференции в агентстве «Интерфакс-Украина».

На этот раз было меньше «пленок Порошенко-Байдена» и больше расследований, как разворовывались деньги. Приводим главные факты из новых расследований Деркача.

Читайте також