31.03.25

Вживання алкоголю позитивно впливає на рівень холестерину

Вчені Гарварда проаналізували дані 58 000 людей і з'ясували:

 • Помірне вживання вина, пива, текіли та інших спиртних напоїв сприяє підвищенню «хорошого» холестерину (ЛПЗЩ), який очищає судини, а також знижує рівень «поганого» холестерину (ЛПНЩ);

 • Алкоголь зменшує концентрацію фібриногену - білка, що відповідає за згортання крові, що позитивно впливає на здоров'я серця;

 • У людей, які відмовилися від алкоголю під час дослідження, спостерігалося збільшення «поганого» холестерину та зниження «хорошого».

Отже, варто підняти келих за вчених)

Читайте також:  Фахівці розповіли про користь алкоголю для серця


22.03.25

Корисні прийоми «техніки спілкування» які корисно знати українцям

Як зробити свою комунікацію максимально переконливою?

Ось кілька коротких і корисних прийомів "техніки спілкування":

Активне слухання: Показуй, що чуєш співрозмовника — кивай, повторюй ключові слова ("Тобто ти кажеш, що…"), не перебивай.

Відкриті запитання: Став запитання, які починаються з "Як?", "Чому?", "Що?" — це допомагає розвинути розмову (наприклад, "Як ти це бачиш?").

Емпатія: Вислови розуміння почуттів іншої людини ("Я розумію, що це тебе засмутило").

"Я-повідомлення": Говори від себе, щоб уникнути звинувачень ("Мені здається…", а не "Ти завжди…").

Позитивний тон: Починай і закінчуй розмову на добрій ноті, навіть якщо є розбіжності.

Паузи: Давай час на обдумування — мовчання допомагає уникнути поспішних слів.

Ці прийоми прості, але дуже ефективні для покращення спілкування. Тепер розкажемо про корисні навички ефективного спілкування:

Як формується наша думка, і чому це важливо розуміти?

🧠 Як формується наша думка, і чому це важливо розуміти? Кожен із нас має власну думку, яка базується на знаннях, досвіді, цінностях та переконаннях. Наше уявлення про світ формується роками під впливом багатьох факторів.

▶️ Перше і найсильніше – це найближче оточення: батьки, рідні, значущі дорослі. Саме вони вчать нас, як взаємодіяти зі світом, у що вірити та кого слухати.

▶️ Згодом до цього додається власний досвід, формуються цінності та переконання. Ми схильні вважати свою думку правильною, адже так почуваємось більш впевненими.

▶️ Будь-яка інформація, що підтверджує нашу думку, здається нам істиною. А те, що їй суперечить – відкидається як хибне. Це робить нас вразливими до маніпуляцій!

Рівень обізнаності теж може стати полем для впливу. Що менше ми знаємо, то легше сприймаємо нову інформацію на віру – особливо, якщо вона звучить впевнено та підтверджена нібито "експертами". Посилання на умовних науковців, псевдодослідження та маніпулятивну статистику можуть створювати ілюзію достовірності. Подача спотвореної інформації з посиланням на "надійні" джерела  —  це один із найпоширеніших методів маніпуляції.

Критичне мислення – наш головний захист! Вчіться ставити під сумнів інформацію, аналізувати та порівнювати різні джерела.

Читайте також