27.04.24

Ваші стосунки приречені: 5 ознак, що чоловік більше вас не кохає

Ці ознаки свідчать про те, що коханий хоче покинути вас.

Кохання - це складна та вразлива річ. Іноді стосунки можуть перетворитися на щось, що більше не приносить щастя і задоволення партнерам. Існують ознаки, які можуть свідчити про те, що ваш коханий вже не відчуває до вас минулих почуттів, і може піти до іншої. На жаль, збагнути цю реальність може бути болісно, але важливо розуміти в чому проблему та вирішити її на початку.


Психолог Лаклан Браун розповів про проблеми, які означають, що чоловік хоче розірвати стосунки, і піти від вас.

1. Постійні конфлікти


Сварки та непорозуміння є у кожних стосунках, однак все має бути в межах норми. Якщо ви помічаєте, що партнер все частіше не погоджується з вами, або не підтримує вашу думку, це може свідчити, що він роздратований або навіть має відразу до вас. Будь-який чоловік, що цінує та кохає вас, намагатиметься уникати дрібних конфліктів та шукати взаєморозуміння.

"Якщо ваш чоловік починає сваритися, це може бути його підсвідомим способом створення дистанції. Цілком можливо, що він відчуває себе в пастці і використовує суперечки як спосіб втечі", - зазначив Браун.

У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt

Через кілька тижнів після російського вторгнення в Україну могла бути укладена мирна угода. Умови припинення війни були прописані у проєкті договору на 17 сторінках, який сторони узгодили 15 квітня 2022 року. Росія вимагала від України нейтралітету, обмеження кількості військових, зброї, техніки та авіації. Окуповані території мали залишитися за Росією.

Про це пише німецьке видання Die Welt з посиланням на документ, який є у їхньому розпорядженні, повідомляє Поштівка.

Лише кілька пунктів залишилися неузгодженими, їх мали обговорити особисто очільник Росії Володимир Путін і президент Володимир Зеленський на саміті, але цього так і не відбулося.

Видання зазначає, що відразу після початку війни російська та українська сторона почали переговори між собою про припинення бойових дій. Москва намагалася змусити Київ здатися за столом переговорів.

15.04.24

Зелений: уривок з книги Мішеля Пастуро «Кольори наших споминів»

Уривок з книги французького професора середньовічної історії та фахівця із західної символіки Мішеля Пастуро «Кольори наших споминів» про зелений колiр.

Забобони у зеленому

Утім, найбільшу кількість забобонів породжує не чорний. У цьому його набагато випереджає зелений. Деякі люди нізащо не вдягнули б одяг цього кольору. Дехто не сприймає як подарунок смарагд, бо вважає його таким, що приносить нещастя. Ще хтось не сів би на корабель, пофарбований у зелений колір. Cеред тих, хто страждав на фобії, пов’язані із зеленим, були й відомі люди. У Франції це, наприклад, Мішель Летельє (1603–1685), батько Маркіза де Лувуа, державний секретар із питань оборони, а згодом канцлер, імовірно, найвпливовіший персонаж після короля й набагато владніший за Кольбера. Він настільки лякався зеленого, що заборонив його в усіх своїх помешканнях, змінив колір на своєму гербі (раніше на ньому зображення ящірок було зеленого кольору) і заборонив зелені мундири в усіх частинах армії Людовіка 14, включаючи іноземні. Але ще відоміша фобія Шуберта, яка взагалі перетворилася на легенду. Великий музикант стверджував, що був «ладний забратися на край світу, аби не бачити цього проклятого кольору». Коротке життя Шуберта (він помер 1828-го у 31 рік) було такою низкою бід, невдач і страждань, що мимоволі постає запитати: чи була фобія зеленого кольору, якого годі уникнути повністю, бодай чимось мотивована?

07.04.24

Психологія зеленого кольору - що це таке, визначення та поняття

Що втілює зелений колір?

Зелений колір у більшості асоціюється з природою ― листям чагарників та дерев, соковитою травою та свіжістю. Яскраво-зелений – весна, глибокий зелений – літо. Відтінки, що йдуть у бірюзу, нагадують про море. Але у брендингу та айдентиці використовують не лише ці асоціації. 

Зелений колір відповідає світлу з довжиною хвилі приблизно 490-530 нм.

Психологія зеленого кольору пов’язана з ефектами, які цей колір справляє на людей. Зелений – це колір, який передає безтурботність, спокій і спокій. Крім того, в таких областях, як охорона здоров'я або навколишнє середовище, воно широко використовується. Ці відчуття, які виникають у людей при перегляді цього кольору, враховуються при використанні його в рекламі чи інших професійних сферах.

Існують різні типи психології, включаючи психологію кольору. Це відповідає за вивчення та вивчення того, як кольори впливають на поведінку людини та почуття, які має до них людина.

Зелений - це колір, який передає спокій, безтурботність і спокій. Незважаючи на те, що він не є основним кольором, оскільки він є результатом змішування зеленого з жовтим, у психологічному полі він вважається основним кольором.

Реклама спрямована на рекламу товарів чи послуг, а також на емоційний вплив на аудиторію. Для цього виберіть певні кольори залежно від того, що ви хочете передати.

Окрім того, що зелений колір є репрезентативним для навколишнього середовища та природи, це колір, який також використовується у функціональних аспектах повсякденного життя. Прикладом цього є світлофори.

05.04.24

Що ми сьогодні скасовуємо. Чому культура під час війни перестає бути “м’якою силою”

Чому культура під час війни перестає бути “м’якою силою”

У перші ж дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну західні уряди запровадили широкий спектр санкцій проти різних російських юридичних і фізичних осіб, насамперед вищих посадових осіб, відповідальних за агресію. Чимало компаній та олігархів теж опинились під санкціями як спонсори й посібники війни. Проте до чорного списку не потрапили діячі культури й науки, хоча багато хто з них роками готував ґрунт для війни своїми пропагандистськими, ідеологічно інтоксикованими творами та заявами. Десятки письменників, акторів, поп-зірок, кінорежисерів та науковців палко привітали анексію Криму в 2014 році, і так само ентузіастично заходились підписувати підлабузницькі листи на підтримку президента і того, що вони разом з ним називають “спеціальною військовою операцією” у 2022-му.

З ліберального погляду західної людини, підтримка війни і злочинної влади діячами культури мала би бути питанням радше моральної, ніж кримінальної відповідальності. Наївна тамтешня віра в те, що зі словом треба боротися словом, давала змогу російським пропагандистам тривалий час безперешкодно руйнувати західні інституції й підривати суспільну до них довіру. Лише події останніх років спонукали західні уряди відповідальніше поставитися до діяльності російських підривних центрів, накладаючи на них певні обмеження або й заборони. Тим часом культурна сфера розглядається й далі багатьма західними людьми як буцімто “аполітична”, відокремлена від геноцидної риторики російських лідерів, а тим більше від геноцидної практики російських військових. Пушкін, стверджують ліберали, не відповідає за Путіна, а Достоєвський не винен у тому, що робить Шойґу і його підлеглі.

Слова скорботи за померлим чоловіком

Співчуття за чоловіком

Трагічно загинув,
Ти пішов і забрав все щастя і радість,
Залишив все горе і сльози.

* * *
Спасибі, рідний, що ти був. Низький уклін тобі, і наша пам’ять. У безмовному світі спи спокійно, коханий мій чоловік. 

Дивиться також:  Як висловити співчуття

* * *
Не зміряти наше горе, не злити його сльозами... Але тебе будем вічно любити як живого...

* * *
Твоє минуле-навіки з нами, твоє сьогодні — то наш біль, то жаль, то смуток, то серця рана дружини, твоїх дітей і онуків.

Якщо ви промовляєте слова вже після поховання або в день похорону,
то можна додати фразу: "Нехай земля буде пухом!".

* * *
Ти пішов від нас у вічність, але твоя світла пам’ять, твоя ніжність і добро твого серця назавжди залишиться з нами. Люблю тебе, пишаюсь тобою.

03.04.24

"Мужики обнімають баб і вогні гасять". Снохацтво в російському селі

Весілля російських селян у Тамбовській губернії, кінець ХІХ століття

Старший чоловік злягається із дружиною власного сина. Невістка прийшла в дім і віддається усім чоловіковим родичам. У розпал гуляння гасять світло, відтак чоловіки злягаються з жінками, які опинилися найближче. Жінка дико волає, а їй припікають п’яти вогнем. Ні, це не екзотичні порядки далеких від впливу цивілізації народів. Це звичаї росіян, відгомони яких траплялися ще декілька десятиліть тому.

Гріх, але не злочин

"Сношенька — у свёкра госпоженка". Це прислівʼя стосується донедавна поширеного в росіян явища статевого співжиття свекра з синовою дружиною, російською мовою — снохою. Снохацтво існувало в усіх губерніях європейської частини Росії — свідчать матеріали опитувань Бюро князя Тенішева, проведені на зламі XIX—XX століть. Громада не схвалювала таких стосунків. Але і злочином їх не вважали — лише негідною і гріховною поведінкою. "Більшість селян ставляться до кровозмісників байдуже, тобто не доносять на них і не ганьблять у вічі", — повідомляв дописувач із Ярославської губернії.

Снохацтво - це пережиток групового шлюбу. В антропології це поняття сприймається як проміжний етап еволюції шлюбних відносин між проміскуітетом (безладні зв'язки) і моногамним шлюбом.
Причиною снохацтва називають побутування в Росії традиційної великої нероздільної сімʼї. Батьки часто жили разом з одруженими синами. Большак — голова сімейного колективу — мав необмежену владу над всіма родичами та спільним майном. "Большой в дому, что хан в Крыму" — казали про нього. Зловживаючи своєю владою, большак вступав у сексуальні стосунки з невістками. "Ніде більше нема такого, щоб кровозмішення стало майже нормальним побутовим явищем, набувши відповідної технічної назви — снохацтво", — зазначав політик і юрист Володимир Набоков.

01.04.24

10 найпопулярніших цитат Габрієля Гарсіа Маркеса

1. Якщо ти любиш щось – відпусти. Якщо воно твоє, воно повернеться.

2. Для цілого світу ти можеш бути лише людиною, але для однієї людини ти можеш бути цілим світом!

3. Ніколи не переставай усміхатися, навіть коли тобі сумно: хтось може закохатися у твою посмішку.

4. Жодна людина не заслуговує на твої сльози, а ті, хто заслуговують, не змусять тебе плакати.

5. Не витрачай час на людину, яка не прагне провести його з тобою.

6. Можливо, Бог хоче, щоб ми зустрічали не тих людей до того, коли ми зустрінемо ту єдину людину. Щоб, коли це станеться, ми були вдячні.

7. Не плач, тому що це закінчилося. Усміхнися, тому що це було.

8. Тільки тому, що хтось не любить тебе так, як тобі хочеться, не означає, що він не любить тебе всією душею.

9. Справжній друг – це той, хто триматиме тебе за руку і відчуватиме твоє серце.

10. Люди, наскільки не праві, думаючи, що коли вони старіють, то перестають любити: навпаки, вони старіють, тому що перестають любити.

Читайте також:  Конфуцій: наймудріші цитати українською

Читайте також