29.02.24

Процес пішов: соратники Гройсмана створили альтернативу так званому "гуманітарному штабу", який очолює експрем'єр

Соратники Гройсмана створили альтернативу так званому "гуманітарному штабу", який очолює експрем'єр

У Вінницькій області вирішили створити Фонд для підтримки Збройних сил України, який фактично стає конкурентом Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, який очолює експрем'єр України Володимир Гройсман.

Згідно з повідомленням Вінницької облради, рішення про створення Фонду було ухвалено на загальних зборах Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. А ініціативу підтримала, власне, облрада.

Формально Фонд створюють, аби об’єднати зусилля територіальних громад регіону для підтримки ЗСУ. Мовляв, нова структура покращить координацію між громадами, а допомога українській армії стане більш якісною та системнішою.

Якщо ж читати поміж рядків, то стає очевидним, що ініціаторами створення Фонду є голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий та мер Вінниці Сергій Моргунов.

Ексглаві "Укрзалізниці" оголосили підозру у заволодінні 11,4 млн грн

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розкрили схему незаконного перехоплення грошей у АТ “Укрзалізниця”. Фігурантам справи вже повідомлено про підозру.

Про це повідомляє Поштівка з посиланням на джерела у правоохоронних органах та прес-службу НАБУ.

Євген Кравцов

За даними джерел, серед фігурантів справи колишній голова “Укрзалізниці” Євген Кравцов. Йому вже повідомили про підозру. Він був головою правління “Укрзалізниці” з 10 січня по 30 грудня 2019 року, а 29 січня 2020 року покинув пост керівника компанії.

Як розповіли у НАБУ, організовану групу було викрито на заволодінні коштами АТ “Укрзалізниця”. До складу групи входили посадові особи УЗ та підприємці.

Слідство з’ясувало, що у 2018 році лідер групи, підприємець, вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками “Укрзалізниці”. Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників Уряду і домігся призначення членів групи на керівні посади в УЗ.

27.02.24

Ашкенази та сефарди: етнокультурна відмінність

Головний сефардський рабин Ізраїлю Іцхак Йосеф (ліворуч) і головний ашкеназький рабин Давид Лау на церемонії головного рабинату в Єрусалимі, 4 вересня 2014 р.

За всю коротку історію Ізраїлю основною зовнішньою проблемою була відмова арабських сусідів визнати його існування. Основна же внутрішня проблема – взаємовідносини між ашкеназами та сефардами. Хоча слово «ашкеназ» на івриті означає «Германія», поняття «ашкенази» стосується всіх євреїв – вихідців з Європи. Хоча «сефард» означає на івриті «Іспанія», поняття «сефарди» стосується євреїв – вихідців з арабського світу. Оскільки релігійні традиції цих двох общин дещо різняться, в Ізраїлі є два верховних рабини, один з яких сефард, а другий ашкеназ.

Ашкенази — термін, що позначав у середньовічній єврейській літературі євреїв, які проживали на Рейні, а відтак в усіх германських землях загалом. 

«...І було між ісмаїльтянами й персами в ту пору, і були розгромлені перси ними (арабами), і падали вони під їх ноги, і рятувалися втечею численні євреї з країни Парас, як від меча, і рухалися вони від племені до племені, від держави до іншого народу і прибули у країну Русію й землю Ашкеназ та Швецію і знайшли там багато євреїв...»*. 

Сьогодні до ашкеназів відносять всю ту частину єврейського народу, яка належить до цього соціального й культурного комплексу.

23.02.24

Фаріон пропонує відправити до психіатра автора скульптури на вокзалі у Львові

Ірина Фаріон розкритикувала обезголовлену статую на головному вокзалі Львова


Відомий політик та мовознавець Ірина Фаріон висловила свої емоції, коли на головному залізничному вокзалі Львова побачила статую без голови на високому постаменті.

Про це Ірина Фаріон розповіла на своїй сторінці у Фейсбук.
«Нарід! Приїхала на вокзал. І остовпіла. Переді мною на п’єдесталі знеголовлене, але членистотвірне тіло по самому центрі вітальної зали. Що б означала ця криза вияву особистости? Трясця. Я б цього автора і організатора локації відправила б для початку до психіятра.

Най би того голого хлопа без голови всадив на городі у своєї мами. Може б, горобці та ворони менше садовину дзьобали.

То в парку грубезну баберу вриють у землю, а на гостинці, де люди мають відчути затишок, голого хлопа без голови…..добре, що з прутнем. Пробі. Естетика сконала, як і здоровий глузд», – написала Фаріон.

У десятках коментарів під її постом дописувачі згадують недобрими словами як місцеву львівську владу, так і центральну.


21.02.24

Польські фермери, які блокують кордон із Україною, розмістили плакат із зверненням до Путіна

Польські фермери, які блокують кордон із Україною, розмістили плакат із зверненням до Путіна.

Польща
Плакат польських фермерів із закликом до Путіна "Путін, наведи лад і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими чиновниками". Поруч прапор СРСР. Польща, лютий 2024 року.

На плакаті написано: "Путін, наведи лад і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими чиновниками". Поруч із ним прикріплений прапор СРСР.

20.02.24

Співмешканка нардепа від «Слуги народу» отримала гроші за програмою «єПідтримка», заробивши 410 тисяч гривень

Бабій
Роман Бабій

Співмешканка депутата Верховної Ради від фракції «Слуга народу» Романа Бабія під час війни отримала 6,5 тис. гривень допомоги від держави за програмою «єПідтримка», хоча заробила 410 тис. гривень.

Про це йдеться у декларації Бабія за 2022 рік, котру він подав у 2024 році.

У 2022 році Бабій отримав 463 тис. гривень зарплати, 478 тис. гривень відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, 90 тис. гривень компенсації вартості проїзду територією України. Також він отримав 25 тис. гривень на автомобільні трансфери під час візиту до Хельсинкі з метою ознайомлення з реформою оптимізації місцевих судів у Фінляндії, 15 тис. – на авіаквитки під час візиту до Хельсинкі, 26,5 тис. гривень – на проживання в готелі у Хельсинкі.

Його співмешканка Людмила Мойсук отримала 410 тис. гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. Жінка зберігає у готівці 58 тис. доларів та 28 тис. гривень, а Бабій зберігає у готівці 38,5 тис. доларів, 76 тис. гривень та 650 євро.

На банківському рахунку «Універсал банку» депутат зберігає 70 тис. гривень, у «Приватбанку» – 2,4 тис. гривень та 20 доларів.

Мойсук зберігає 77,4 тис. гривень на рахунку «Універсал банка», 16,9 тис. гривень – в «Приватбанку», 847 гривень – в «ОТП Банку».

Видатній мовознавиці Ірині Фаріон в Долині подарували пісню

Ірина Фаріон
Під час презентації 15 лютого 2024 у Долинській центральній публічній бібліотеці книги Ірини Фаріон «Англізми і Протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті» сюрпризом стала присвячена Ірині Дмитрівні пісня у виконанні одного із учасників місцевого колективу «Байрак».

15 лютого у Долинській центральній публічній бібліотеці Ірина Фаріон презентувала книгу «Англізми і Протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті». Ця книга подає окремі англізми та їх українські відповідники в лексико-семантичному, етимологічному та соціокультурному аспектах і все це супроводжується унікальними графічними зображеннями.

Зустріч із пані Іриною пройшла активно, пізнавально і дуже насичено, про що свідчив переповнений зал. Всі бажаючі мали змогу придбати книгу та зробити фото із авторкою.

07.02.24

Як партія Гройсмана вирішила відібрати партквиток у козятинського мера

Політична сила колишнього прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана вирішила виключити з партії мера Козятина Тетяну Єрмолаєву.

Політична сила експрем’єра України вирішила влаштувати частку партійних лав на Вінниччині. 30 січня "Українська стратегія Гройсмана", нібито, провела позачерговий з’їзд, на якому розглядалися питання позбавлення мандатів декількох депутатів місцевих рад, а також виключення з партії мера Козятина Тетяни Єрмолаєвої.

Деталі

З’їзд був настільки "широко розрекламований" та "публічний", що про нього до цього часу немає жодних згадок ні на сайті партії, ні у соцмережах Володимира Гройсмана.

Питання – чи знав сам Гройсман про те, що його партія проводить позачерговий з’їзд?

Судячи з витягу з протоколу, головуючим на з’їзді був колишній директор департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради Роман Бочевар. А делегатами були 14 людей.

Читайте також