Ізмаїльський винзавод |
13 листопада Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) повідомило про відкриття справи за ознаками можливих порушень законодавства про економічну конкуренцію.
Як йдеться з повідомлення пресслужби АМПКУ, антимонопольники підозрюють, що ТОВ «Вега Агро Трейд Плюс» та ТОВ «Грейндеріс» (яке раніше носило назву ТОВ «Блекберн-Трейд-Плюс») могли діяти узгоджено під час своєї спільної участі в аукціоні з продажу майна Ізмаїльського винзаводу. Аукціон відбувся у 2023 році й був організований Регіональним відділенням Фонду державного майна України в Одеській та Миколаївській областях.
За результатами попереднього дослідження, фахівці АМКУ виявили обставини, які можуть свідчити про координацію дій зазначених компаній. З огляду на це адміністративна колегія Південного міжобласного територіального відділення розпочала офіційний розгляд справи для детального вивчення можливих порушень.
Нагадаємо, Ізмаїльський винзавод продали на торгах з третьої спроби. Спочатку Ізмаїльський винзавод намагалися продати за 35,7 млн грн, але охочих його купити не знайшлося. Під час другого аукціону вартість винзаводу зросла в 11 разів – з 17,9 млн грн до 200 млн грн. Торги виграло ТОВ «Фінінвест груп п». Однак за лот оплата організаторам так і не надійшла. На думку фахівців, це був зрив торгів.
27 червня 2023 року Фонд держмайна ще раз оголосив про приватизаційний аукціон. На нього прийшли три учасника: ТОВ «Електронні торговельні технології», ТОВ «Вега агро трейд плюс» та ТОВ «Блекберн - трейд - плюс». Переможцем визначили ТОВ «Вега агро трейд плюс» Володимира Щербини з фінальною пропозицією яке за завод 36,1 мільйон гривень
До складу єдиного майнового комплексу «Ізмаїльський винзавод» входять активи в Ізмаїлі, смт Суворове (нині - Катлабуг): цех переробки винограду, цехи розливу, цех виготовлення шампанських вин, виносховище, склад готової продукції, транспортні засоби, адмінбудівлі, база відпочинку. Загальна площа приміщень становить 27,2 тис. м2. У складі лоту також база відпочинку у с. Приморське.
Згідно даних аналітичного сервісу YouControl, ТОВ «Вега трейд плюс» зареєстроване в Одесі 6 травня 2021 року з уставним капіталом 1 тисяча гривень. Єдиним засновником та директором виступає одесит Володимир Павлович Щербина. Це щодо фірми-переможця.
Другий учасник торгів, який став фігурантом цього розслідування щодо змови, - це ТОВ «Грейндеріс», яке зареєстроване у Києві також 6 травня 2021 року з уставним капіталом 1 тисяча гривень. Єдиним засновником і керівником є Володимир Сергійович Валер'янов з Вишгородського району Київської області. Наразі компанія спеціалізується на оптовій торгівлі зерном. Відзначимо, згідно даних Єдиного реєстру судових справ, чоловік з таким ПІБ проходив у якості обвинуваченого у кримінальній справі щодо підробки документів для шахрайського заволодіння грошима, вирученими за продаж земельної ділянки на Київщині.