У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкти, цілями яких є законодавче унормування дорожнього руху електросамокатів, сігвеїв, сегвілів, гіроскутерів тощо, а також закріплення прав, обов'язків та відповідальності осіб, які ними керують.
Законопроєктом № 5731 від 05.07.2021 пропонується доповнити другу частину статті 14 та статті 28 і 41 Закону України «Про дорожній рух» приписами щодо осіб, що рухаються на самобалансуючих транспортних електрозасобах (електросамокат, сигвей, сегвил, гіроскутер) у якості учасників дорожнього руху.
Крім цього, пропонується доповнити Закон статтею 192 щодо основних прав та обов’язків осіб.
Визначається, що право керування самобалансуючими транспортними засобами обладнаними електродвигунами, які використовують для руху проїзні частини доріг, вулиць чи узбічь, мають особи, які досягли 16-річного віку.
Особи, які рухаються на самобалансуючих транспортних засобах обладнаних електродвигунами, мають право:
- їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а в разі їх відсутності - по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю;
Особи, які рухаються на самобалансуючих транспортних засобах обладнаних електродвигунами, зобов’язані:
- використовувати технічно справні та належним чином обладнані транспортні засоби;
- перебувати в застебнутому мотошоломі;
- не відволікатись від керування транспортними засобами;
- не перевозити вантажі, що заважають керуванню;
- не перевозити пасажирів.
Самобалансуючі транспортні засоби обладнані електродвигунами повинні бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби - зовнішніми світловими приладами.
Законопроєктом № 5732 від 05.07.2021 пропонується доповнити статтю 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення приписами в частині відповідальності за порушення правил дорожнього руху особами, які керують самобалансуючими транспортними засобами обладнаними електродвигунами (електросамокат, сігвей, сегвіл, гіроскутер).
Тобто, за порушення правил дорожнього руху особами, які керують електросамокатами, сігвеями, сегвілами, гіроскутерами тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн.
Ті самі порушення, вчинені особами, які перебувають у стані сп'яніння тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн.
Вищезазначені порушення, що спричинили створення аварійної обстановки тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 850 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.