04.12.21

В Україні можуть запровадити кримінальну відповідальність за визнання гомосексуалізму гріховним – Глава ПЦУ

Рада Церков відреагувала на підтримку Зеленським Стамбульської конвенції

Ратифікація Стамбульської конвенції є одним із кроків на шляху реалізації порядку денного руху ЛГБТ. Наступним кроком може стати криміналізація християнського погляду на проблему сексуальних відхилень.

Про це під час зустрічі з прем’єром Денисом Шмигалем говорив Глава Православної Церкви України митрополит Епіфаній Думенко. Зустріч пройшла 2 грудня.

Озвучуючи позиції ВРЦіРО, Блаженніший Епіфаній вкотре наголосив на неприйнятності ратифікації Стамбульської коонвенції.

«Протягом багатьох років наша Рада, яка представляє релігійну спільноту України, доводить шкідливість ратифікації державою так званої “Стамбульської конвенції”. Нам прикро знову чути, що на державному рівні не прислухаються до тих заперечень і пояснень, які надають експерти. За цей час ми остаточно переконалися, що прихильники конвенції насправді переймаються більшою мірою не протидією домашньому насильству як такому, а можливістю під цим приводом внести в українське законодавство розділення між поняттям природної статі та уявного гендеру. На цьому фундаменті вони хочуть і далі просувати порядок денний гендерної ідеології, аж до запровадження цензури і кримінального переслідування тих, хто вважає одностатеві сексуальні стосунки гріхом», – ствердив митрополит.
«Вже минуло кілька років від часу, коли за підтримки в тому числі і нашої Ради були ухвалені закони, через які впроваджені механізми протидії домашньому насильству – навіть кращі і більш ефективні, ніж пропонує конвенція. Ми вважаємо за справедливе, щоби перш ніж далі просувати ратифікацію цього ідеологічного документа, держава уважно вивчила – як використовуються ці вже існуючі механізми, як вони наповнені змістом і підкріплені створенням відповідних підрозділів, напрацюванням практики тощо. І якщо необхідно внести якість додаткові речі, зробити боротьбу зі злом домашнього насильства ще більш ефективною – дуже просто зробити це через доповнення вже існуючих законів, а не через суспільне збурення і примус. Тому ще раз звертаюся до Вас, як глави уряду, і це є наша спільна позиція, з проханням зосередити увагу на поліпшенні вже існуючих законів. Просування ж конвенції, в якій змішано добрі речі протидії домашньому насильству з протиприродною гендерною ідеологією лише поглибить протистояння в суспільстві. Протягом XX століття на догоду новомодним ідеологіям над нашим народом поставили не один експеримент, від наслідків чого Україна не може оговтатися і досі. Не варто практику таких ідеологічних експериментів продовжувати у XXI столітті», – додав ієрарх.

Того ж дня, 2 грудня, ВРЦіРО опублікувала заяву про загрози, які несе Стамбульська конвенція.

Нагадаємо, повідомлення про підтримку Стамбульської конвенції з’явилося на офіційному сайті президента ввечері 30 листопада. Відповідний текст було опубліковано у зв’язку з мітингом феміністок і ЛГБТ-збоченців, який проходив цього дня на Банковій із вимогами ратифікації сумнозвісного документа.

Нижче подаємо текст офіційної заяви ВРЦіРО .

***

Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій про загрози, які несе в собі Стамбульська конвенція, та недоцільність її ратифікації

  1. Вірні різних конфесій стурбовані повідомленням Офісу Президента України про намір подати до парламенту законопроект про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (відомої як Стамбульська конвенція). Наше занепокоєння викликає ідеологічна заангажованість та окремі положення Стамбульської конвенції, які переконують нас у недоцільності ратифікації саме цього міжнародного документу.
  2. Стамбульська конвенція запроваджує поняття «гендер», як ідеологічний концепт самоідентифікації людини (стаття 3). З цим не можна погодитися, адже ігнорування факту наявності біологічних статей, які характеризують жінку або чоловіка, та пов’язане з цим зобов’язання навчати дітей нестереотипним гендерним ролям (стаття 14 конвенції) несе загрози спотворення у молодого покоління своєї статевої ідентичності, популяризації одностатевих сексуальних стосунків та поширення випадків захворювання на гендерну дисфорію серед дітей і молоді.
  3. Наше занепокоєння впровадженням гендерної ідеології через Стамбульську конвенцію посилюється свідченнями про насильство, яке вчиняється проти дівчат і жінок тими чоловіками, які заявили про зміну свого «гендеру» і отримали право користуватися жіночими вбиральнями, роздягальнями, душовими приміщеннями. Як приклад, 2021 року резонансний інцидент стався у штаті Вірджинія, США, коли 15-річна школярка зазнала сексуального насильства від хлопця-трансгендера, який користувався жіночим туалетом школи з дозволу адміністрації.
  4. Враховуючи небезпеки гендерної ідеології, замість ратифікації Стамбульської конвенції ВРЦіРО закликає вживати практичні заходи та розвивати національне законодавство України з протидії домашньому насильству та насильству проти жінок, як це роблять інші країни Європи, які також відмовилися від ратифікації цієї конвенції – Великобританія, Ліхтенштейн, Латвія, Литва, Словаччина, Чехія, Угорщина, Болгарія, Вірменія та Туреччина, яка нещодавно скасувала ратифікацію Стамбульської конвенції.
  5. За сприяння ВРЦіРО 2017 року парламент вже прийняв Закон № 2227-VIII, спрямований на імплементацію положень Стамбульської конвенції, оминаючи суперечливі поняття типу «гендер» та «гендерна ідентичність»: була введена кримінальна відповідальність за домашнє насильство, уточнений зміст статей про сексуальне насильство та про інші злочини, запроваджений механізм обмежувальних заходів і приписів щодо кривдників. Крім цього, був прийнятий спеціальний Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що свідчить про можливість для України йти своїм шляхом і розвивати власне законодавство, яке може бути кращим за Стамбульську конвенцію.
  6. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає Президента України, представників уряду та правозахисних організацій до діалогу щодо спільних дій, у тому числі за участі релігійної спільноти, у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Україні.

2 грудня 2021 р., Київ

Читайте також:  «Так дійдемо до концтаборів»: українські єпископи засудили посилення коронавірусних обмежень

 

Читайте також