Проблема самолікування зараз стоїть особливо гостро, відзначають лікарі. Чимало українців вважають за краще без консультації лікаря приймати ліки від хвороб, які вони самі собі «діагностують».
Противірусні препарати, засоби від кашлю, відхаркувальні засоби, адсорбенти, серцеві краплі. Укомплектовувати домашню аптечку цими засобами марно, вважають експерти. Їхні доводи опублікувала газета “Поштівка”.
Отже, противірусні ліки. Вчені вважають їх застосування неефективним, оскільки організм здатний справлятися з ГРВІ цілком самостійно, інфекція проходить через тиждень.
Що стосується засобів від кашлю, то самолікування ними може виявитися виключно небезпечним. Кашель є не просто неприємним симптомом, це один з найважливіших способів організму домогтися очищення легенів. Відключаючи або пригнічуючи кашель ліками, можна лише домогтися скупчення в легенях мокротиння, що, в свою чергу, з високим ступенем ймовірності може привести до бронхіту або пневмонії, до порушення вентиляції легенів і до інших небезпечних порушень.
Також марними і не потрібними, на думку експертів, є відхаркувальні засоби. Замість їх використання краще застосовувати натуральні компоненти – наприклад, пити достатньо рідини, того ж чаю з медом, або лужне питво: Боржомі, мінеральну воду - можна трохи підігріти, а можна змішати з молоком (один до одного).
Активоване вугілля теж виявилося розкритиковане фахівцями. Справа в тому, що цей засіб всупереч відомій думці про свої сорбуючі властивості допомагає виводити токсичні речовини лише в перші хвилини отруєння. При алкогольній інтоксикації вугілля і зовсім не ефективне.
Крім цього, непотрібним препаратом експерти вважають серцеві краплі. У їх складі може бути така речовина, як фенобарбітал: при постійному застосуванні він здатний викликати безсоння і депресії.
Читайте також: Три препарата, которые необходимо принимать после 50 лет